7psk

-nowości z branży-

Zasady domowego farbowania

Stopniowo rozszerzana ku dołowi suknia ślubna linia A marynarki do jazdy konnej

Domowe farbowanie włosów jest z pewnością o wiele tańsze, a efekt końcowy takiego zabiegu bardzo zbliżony do tego, jaki uzyskamy w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Aby jednak samodzielna koloryzacja zakończyła się sukcesem, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Przede wszystkim należy przeczytać ulotkę i zastosować się do wszystkich podanych tam instrukcji. Jest to istotne szczególnie w przypadku wykonania próby uczuleniowej, którą wciąż wiele kobiet pomija.

Tymczasem alergiczna reakcja na farbę może być naprawdę niebezpieczna. Do farbowania zawsze używajmy foliowych rękawiczek, które ochronią nasze dłonie przed zafarbowaniem.

Ramiona warto okryć ręcznikiem. Jeśli mimo to zabrudzimy ubranie, spryskajmy je lakierem do włosów, a następnie jak najszybciej wypierzmy.

Aby uchronić przez zafarbowaniem skórę tuż przy linii włosów – posmarujmy ją kremem lub wazeliną. Tak przygotowane możemy przystąpić do farbowania.

Trzymajmy się wyznaczonego na opakowaniu czasu – jeśli go zmienimy kolor może nie być taki, jak na opakowaniu. Na koniec dokładnie zmyjmy farbę i nałóżmy odżywkę zakwaszającą.