7psk

-nowości z branży-

Wyszywanie

www.27grudnia1918.com

Zwykle mówi się, że wyszywanie to raczej domena kobiet. Zajęcie kojarzy się zresztą przede wszystkim z dawnymi czasami, kiedy z braku lepszego pomysłu na tym właśnie spędzało się długie godziny.

Wbrew pozorom, wyszywanie wcale nie odeszło zupełnie w zapomnienie i interesuje także mężczyzn. Na początku trzeba oczywiście zaczynać małymi kroczkami.

Wiadomo, że każdemu najbardziej podobają się skomplikowane wyszywanki, zajmujące całe ściany, które tworzyli ludzie zaprawieni w boju, używając różnych trudnych ściegów. Oczywiście, nawet przy pomocy prostych zabiegów można stworzyć wspaniałe dzieło, jednak najpierw trzeba się sporo nauczyć.

Miłośnicy robótek ręcznych poświęcają się swojemu hobby zwłaszcza w deszczowe i zimowe dni, kiedy nie ma po co wychodzić na dwór. Jest to pasja dla tych, którzy lubią przebywać dużo w samotności, odcinając się od codziennych trosk i kłopotów na godzinkę lub dwie.

Stworzone w ten sposób dzieła można z powodzeniem podarować komuś jako oryginalny prezent urodzinowy czy też podarek z okazji świąt.