7psk

-nowości z branży-

Soczewka fakijna

fizjoterapia komorniki http://eretina.pl/

Soczewka fakijna to nowoczesna metoda korygowania wad wzroku. Sprawdza się tam, gdzie zasięg lasera excimergowe jest niewystarczający, i koryguje wady wzroku sięgające od minus 23,5 dioptrii do plus 10 dioptrii.

Jej nazwa pochodzi od greckiego słowa „phacos”, które oznacza naturalną soczewkę oka. Operacja polega na wszczepieniu do oka dodatkowej soczewki, która znajdzie się pomiędzy rogówką, a właściwą naturalną soczewką oka.

Istnieją dwa podstawowe typy soczewki fakijnej – soczewka sztywna oraz nowoczesna soczewka zwijalna. Zalet tego rozwiązania jest bardzo wiele.

Między innymi jest to jedyna metoda stałej korekcji bardzo wysokiej krótkowzroczności, której nie jest w stanie zniwelować metoda laserowa. Dzięki tej metodzie, użytkownicy bardzo grubych okularów, mogą przestać nosić „denka od butelek”.

Dodatkowo wynik zabiegu wszczepienia takiej soczewki jest bardzo stabilny, a nawet całkowicie odwracalny. Soczewkę fakijną można usunąć z oka.

Podczas zabiegu nie ingeruje się w soczewkę pacjenta tak jak w przypadku innych metod, dzięki czemu nie pozbawia się oka własnej siły akomodacji.