7psk

-nowości z branży-

Sekrety depilacji

Joga

Na sam koniec jeszcze parę zdań o usuwaniu zbędnego owłosienia, czyli depilacji. Tutaj również opcji jest sporo i każdy może wybrać tę najbardziej odpowiednią. Podstawowym zabiegiem depilacyjnym w przypadku pań (choć coraz częściej robią to również mężczyźni) jest depilacja skóry pod pachami.

Najprościej jest skorzystać z odpowiednio dobranej golarki ręcznej oraz żelu lub pianki. To metoda w miarę szybka i względnie łagodna dla skóry, o ile użyta golarka jest zadowalającej jakości. Następnie mamy depilatory elektryczne, pracujące dzięki zasilaniu akumulatorowemu lub bateryjnemu.

Zależnie od modelu zmienia się inwazyjność golenia – niektóre depilatory są bardzo delikatne i przyjemne w użyciu, inne mogą wywołać podrażnienia. Cenione są kremy do depilacji, które po rozsmarowaniu zdejmuje się specjalną szpatułką razem z włoskami. Następnie na skórę nakładamy dołączony balsam łagodzący.

Wyższa szkoła jazdy to depilacja plastrami – ceniona zwłaszcza w przypadku owłosienia na nogach. Bywa bolesna, dlatego nie jest zalecana dla każdego.