7psk

-nowości z branży-

Pośrednik w obrocie nieruchomościami – kim jest i dlaczego warto korzystać z jego usług

www.kongres-samorzadowy.pl józefosław developer

Bardzo często chcąc kupić dom, czy mieszkanie, korzystamy z usług pośredników w obrocie nieruchomościami. Dlaczego? Dlatego, że takie rozwiązanie jest wygodne, a dodatkowo daje wiele możliwości.

Otrzymujemy możliwość wybrania odpowiedniej nieruchomości, spośród setek dostępnych domów i mieszkań, których w posiadaniu jest pośrednik. Określając swoje możliwości finansowe, wymagania i oczekiwania co do nieruchomości, pośrednik będzie w stanie zaproponować nam kilka rozwiązań, spośród których sami zdecydujemy, które będzie dla nas najodpowiedniejsze.

Pośrednik nieruchomości to jednak nie tylko osoba, która pośredniczy między sprzedającym, a kupującym nieruchomość. To osoba, która pilnuje szczegółów całej transakcji, doradza, a nierzadko również pomaga w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Jeszcze do niedawna wykonywanie zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami, wymagało zdania egzaminu państwowego i posiadania odpowiedniej licencji. Obecnie przepisy co do tego zawodu uległy zmianie.

Współcześnie pośrednikiem nieruchomości może zostać niemal każdy, kto posiada wykształcenie średnie i stosowne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.