7psk

-nowości z branży-

Płyny do soczewek kontaktowych

thea usuwanie włosów poznań http://eretina.pl/retinopatia-cukrzycowa/

Gdy dobieramy płyn do soczewek kontaktowych, na początku powinniśmy skupić się na tym jakie soczewki posiadamy. Jeśli są to soczewki jednodniowe kłopotu nie ma, wystarczy na koniec dnia wyrzucić je do kosza. W przypadku pozostałych soczewek musimy zwrócić uwagę na ich budowę.

Jeśli są to twarde soczewki kontaktowe, musimy dobrać do nich odpowiedni płyn. Tak samo jest w przypadku soczewek miękkich – musimy użyć płynu dedykowanego do czyszczenia właśnie takiego rodzaju soczewek. Następnie stajemy przed wyborem pomiędzy płynami jednostopniowymi i dwustopniowymi.

Różnice w nich są bardzo znaczące. Płyny jednostopniowe zamknięte są w jednej buteleczce i są wielofunkcyjne. Służą zarówno do czyszczenia, pielęgnacji i przechowywania soczewek.

Najczęściej znajdują swoje zastosowanie w przypadku soczewek miękkich, ale nie jest to regułą. Płyny dwustopniowe są bardziej skomplikowane. W ich skład wchodzą zazwyczaj dwie buteleczki z płynami i tabletki enzymowe.

Jedna buteleczka jest do czyszczenia soczewek, druga buteleczka posiada płyn, w którym należy przechowywać soczewki, zaś tabletki enzymowe stosowane przynajmniej raz w tygodniu służą do dezynfekcji i usuwania osadów białkowych. Głównie stosuje się je do soczewek twardych, ale nie jest to też regułą. W zależności od sklepu i producenta ich ceny mogą się wahać aż od 5 do 120 złotych.