7psk

-nowości z branży-

One Direction

One Direction to brytyjsko-irlandzki zespół, cieszący się ogromną popularnością wśród nastolatek. Boysband został utworzony z 2010 roku w angielskiej wersji programu X Factor, kiedy to wszyscy jego członkowie przyszli na casting osobno, a jury zasugerowało, by połączyli się w grupę. Co prawda ostatecznie nie wygrali programu, ale zajęli trzecie miejsce – mimo tego Simon Cowell podpisał z nimi kontrakt.

Obecnie z tamtego składu pozostali czterej muzycy: Niall Horan, Liam Payne, Harry Styles i Louis Tomlinson (Zayn Malik odszedł z grupy w 2015 roku). Muzyka, jaką tworzy One Direction, jest bardzo różnorodna. Utwory przez nich wykonywane zaliczają się do popu, który jednak obejmuje też pop-rocka, folk, power pop, teen pop, indie pop, bubblegum pop oraz muzykę akustyczną.

Do znanych piosenek grupy zalicza się „Drag Me Down”, „Infinity”, Perfect” oraz „What Makes You Beautiful”. Kompozycje te trafiają do młodzieży, rozsianej po całym świecie. Od roku 2016 przewidziano zawieszenie działalności One Direction przynajmniej na rok.