7psk

-nowości z branży-

Ombre krok po kroku

na-czasie.pl Już dziś odwiedź nasz femi pleasure sklep stacjonarny

Ombre – czyli zabieg koloryzujący polegający tylko na rozjaśnieniu końcówek włosów, to trend fryzjerski, który jest w modzie już od kilku sezonów. Nic dziwnego, jest to bowiem zmiana bezpieczna i wygodna. Przy takim farbowaniu nie ma bowiem problemu z odrostami. Dodatkowo, jeśli znudzą nam się jasne końce – wystarczy zafarbować je na ciemno lub po prostu ściąć. Wiele kobiet decyduje się więc wykonać ombre w salonach fryzjerskich.

Tymczasem zabieg ten jest o wiele mniej skomplikowany niż nam się wydaje i z powodzeniem możemy wykonać go samodzielnie. Jak? Po pierwsze – włosy muszą być dobrze ścięte. Ombre nie sprawdzi się przy ciężkich, prostych fryzurach. Ten typ koloryzacji nie będzie też wyglądał dobrze u pań o cienkich włosach – może dać niedbały efekt. Samo farbowanie należy rozpocząć od przedzielenia włosów przedziałkiem na pół.

Następnie na końce nakładamy rozjaśniacz. Nie powinniśmy go aplikować na więcej niż 5 centymetrów włosów – chyba, że są one wyjątkowo długie. Farbę delikatnie przeczesujemy, aby uniknąć zbyt ostrego przejścia. Po 15 minutach nakładamy rozjaśniacz do wysokości ust lub brody i pozostawiamy na kolejne 10 minut. Po ich upływie, spłukujemy farbę, nakładamy odżywkę i cieszymy się pięknym kolorem.