7psk

-nowości z branży-

Mieszkanie z rynku wtórnego czy od dewelopera?

www.translacja.net.pl www.c-map.pl mieszkania na sprzedaż pod warszawą

Rozważając zakup mieszkania musimy przejrzeć setki, a nawet tysiące ofert z lokalnego rynku nieruchomości. Jeśli jednak mamy ustaloną lokalizację i realny zakres cenowy, który nas interesuje to wybór jest prostszy. Nie zmienia to jednak faktu, iż największy wybór nieruchomości mają mieszkańcy dużych miast takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław czy Kraków. W miastach tych bowiem istnieje nie tylko bogata oferta mieszkań z rynku pierwotnego, ale także z rynku wtórnego.

To właśnie ten wybór jest dla sporej części osób najtrudniejszy i najważniejszy. Nie ulega wątpliwości fakt, iż mieszkania użytkowane, tj. z rynku wtórnego są nieco tańsze niż nowe nieruchomości od dewelopera. Trzeba jednak zdawać sobie fakt z tego czym te nieruchomości się różnią.

Mieszkanie od dewelopera jest niewyposażone, co oznacza konieczność zainwestowania dodatkowych pieniędzy w jego wykończenie. Chodzi tu przede wszystkim od koszt paneli podłogowych, płytek, oświetlenia i mebli. Kosztów tych nie sposób pominąć w zestawieniu cenowych ofert z rynku wtórnego i pierwotnego. Z kolei mieszkania używane niejednokrotnie są wyremontowane o gotowe do wprowadzenia się od razu.

Pomimo, iż na pierwszy rzut oka nie musimy ponosić jakichkolwiek dodatkowych nakładów finansowych to jednak w dłuższej perspektywie może okazać się taki zakup niezbyt opłacalny. Chodzi przede wszystkim o stan nieruchomości i ewentualne ukryte wady, które można zamaskować odpowiednio remontując mieszkanie, a z czasem one się uwidocznią. Jeśli szukasz czegoś z większą ilością zalet niż wad to polecam nowe mieszkania warszawa powiśle.