7psk

-nowości z branży-

Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

www.101filmow.pl mieszkanie z ogródkiem Poznań Piątkowo

Kupując mieszkania zasadniczo mamy dwie opcje do wyboru: zakup nowego mieszkania od dewelopera lub z rynku wtórnego. Każda z tych opcji ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że mieszkanie od dewelopera to większy wydatek. Tymczasem wielu analityków uważa, że koszt zakupu mieszkania stał się bardzo wyrównany. Prawdopodobnie jest to spowodowane dużą konkurencją wśród deweloperów.

Kupując mieszkania od dewelopera mamy możliwość urządzenia go w dowolny sposób. Jednakże musimy pamiętać o tym, że wyposażenie mieszkania będzie stanowić jego dodatkowy koszt. Jednakże nawet decydując się na mieszkanie z rynku wtórnego możemy być narażeni na konieczność wykonania remontu. W szczególności dotyczy to starszych mieszkań. Może się również zdarzyć, że nie spodoba nam się bieżące wyposażenia.

Jeśli mieszkanie od dewelopera dopiero ma zostać wybudowane, wprowadzenie się do niego należy odłożyć nawet na kilkanaście miesięcy. Do tego trzeba pamiętać o tym, że deweloper może mieć opóźnienia w terminie realizacji inwestycji. Pewnym zabezpieczeniem dla nas jest to, że w podpisywanej umowie musi widnieć zapis o terminie zdania mieszkania i ewentualnych karach finansowych dewelopera w przypadku przekroczenia tego terminu. Niektóre osoby obawiają się zakupu mieszkania od dewelopera. Powodem tego jest możliwość zbankrutowania inwestora.

Przed wyborem konkretnej oferty warto dokładnie sprawdzić dotychczasowe inwestycje.