7psk

-nowości z branży-

Mariah Carey

www.cbssuszec.pl

Mariah Carey to amerykańska wokalistka, znana na całym świecie. Sławę przyniosła jej niezwykle szeroka skala głosu, obejmująca aż pięć oktaw (bez trudu wydobywa z siebie tony, przynależące do rejestru gwizdkowego). Utwory, które wykonuje ta gwiazda, najczęściej są numerami popowymi, choć nie brakuje też piosenek w klimatach R&B oraz hip-hop.

Do jednych z jej najbardziej znanych utworów można zaliczyć „Vision Of Love”, I’ll Be There” oraz „Someday”. Mariah Carey przyszła na świat w 1970 roku w Huntington (stan Nowy Jork). Jej matka była śpiewaczką operową i to prawdopodobnie właśnie zaraziła młodą Mariah miłością do muzyki.

Pierwsza płyta wokalistki pojawiła się w 1990 i nosiła nazwę „Mariah Carey”. W trakcie całej swojej kariery artystce udało się zdobyć pięć nagród Grammy, a ze względu na ilość rozprowadzonych na całym świecie egzemplarzy jej albumów uważa się ją za jedną z najlepiej sprzedających się piosenkarek w historii. Przez pewien czas zasiadała w jury jednej z edycji programu American Idol.