7psk

-nowości z branży-

Kupujemy mieszkanie, czyli jak wybrać osiedle?

deweloperzy józefosław

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmiemy w przeciągu naszego życia, dlatego też niezwykle istotne jest, aby decyzja ta była przemyślana. Wybierając swoje wymarzone cztery ściany najczęściej zwracamy uwagę na szereg takich czynników jak cena, wyposażenie, lokalizacja, komunikacja czy opinie o deweloperze.

To jednak nie wszystko, na czym powinniśmy skupić swoją uwagę – mało kto zdaje sobie sprawę, że równie ważne jest to, jak może zmienić się dana okolica. I tu pojawia się bardzo ważne pytanie: w jaki sposób wybrać osiedle lub dzielnicę dla naszego nowego domu? Należy bowiem pamiętać, że miasta – szczególnie te większe – w zasadzie cały czas się rozwijają, dlatego też dobrze nam dziś znana okolica może w przeciągu ledwie kilku lat diametralnie się zmienić.

Planowane inwestycje mogą w sposób znaczący wpłynąć na całą okolicę, a w niektórych przypadkach mocno uprzykrzyć nam życie i sprawić, że decyzja o tym, aby zamieszkać akurat na tym osiedlu będzie wyglądać bardzo źle.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru osiedla?

Oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, jak rozwinie się dana okolica, ale znając plany inwestycyjne danego osiedla lub dzielnicy możemy zorientować się, jak okolica będzie wyglądać na przestrzeni kilku najbliższych lat.

W związku z tym warto jest sięgnąć do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, gdyż to właśnie tam znajdziemy najważniejsze i szczegółowe informacje na temat planowanych inwestycji w wybranej przez nas okolicy. W ten sposób wzbogacimy się o wiedzę, która może znacząco wpłynąć na naszą decyzję o zakupie nieruchomości.

Trzeba przy tym pamiętać, że taki miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest dokument dostępnym dla wszystkich, dlatego też jeśli mamy taką okazję to należy szybko i bez wahania z niej skorzystać.