7psk

-nowości z branży-

Kosmetyki z filtrami UV

http://uczulenia.com.pl

Pielęgnacja włosów koloryzowanych – szczególnie w okresie letnim – powinna skupiać się na dwóch rzeczach: odżywieniu oraz ochronie koloru przed blaknięciem. Latem nasze włosy, tak samo jak reszta ciała, narażone są na szkodliwe działanie promieni słonecznych. W przypadku skóry, wiemy, że musimy ją chronić stosując kosmetyki z filtrem. Jeśli chodzi jednak o włosy, często o tym zapominamy.

Tymczasem promienie UV są dla nich równie szkodliwe. Dlaczego? Słońce niszczy bowiem aminokwasy, a niektóre z wiązań białkowych znajdujących się we włosach po prostu rozrywa. Przez to stają się one suche i łamliwe. O ile na zdrowych włosach nie zaobserwujemy tak szybko niepożądanego działania promieni UV, tak na zniszczonych pogorszenie ich stanu nastąpi bardzo szybko.

Jak więc chronić włosy przed słońcem? Dobrze sprawdza się tu zasada: im więcej tym lepiej. Po umyciu nałóżmy więc odżywkę lub maskę z filtrem, a po jej spłukaniu – spryskajmy dodatkowo włosy mgiełką zawierającą SPF. Jeśli wiemy, że będziemy przebywać długo na powietrzu – załóżmy czapkę lub kapelusz. Tak chronione włosy, na pewno będą bezpieczne.