7psk

-nowości z branży-

Jakie są przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

www.uewszkole.pl wybielanie zębów dentysta dentysta piątkowo w Poznaniu na Piątkowie

Chociaż zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny, to jest jednak kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie. Wykonanie depilacji laserowej przy ich występowaniu może prowadzić do poważnych konsekwencji dla stanu zdrowia pacjenta.

Przede wszystkim z depilacji laserowej muszą zrezygnować kobiety będące w ciąży. Także osoby, które mają świeżą opaleniznę, powinny odłożyć zabieg.

Z opalania trzeba bowiem zrezygnować na minimum pięć tygodni przed wykonaniem depilacji. Pod określeniem opalenia kryje się również opalenizna z tubki, czyli powstała od samoopalacza.

Jednak w przypadku kosmetyków brązujących wystarczy ich odstawienie na 2 tygodnie wstecz. Kolejne przeciwwskazania to alergia na światło, skłonność do przebarwień oraz bielactwo, łuszczyca czy opryszczka.

Z depilacji laserowej muszą tez zrezygnować chorzy na WZW, cukrzycę oraz z owrzodzeniem żylakowym. Depilacja laserowa jest też niewskazana przy występowaniu znamion barwnikowych na skórze oraz przy rogowaceniu przymieszkowym.