7psk

-nowości z branży-

Jak zorganizować dobry event? Porady i instrukcje

www.brzewski.edu.pl http://eventino.pl/

Event to najprościej tłumacząc wydarzenie, które jest konkretnie osadzone w czasie miejscu oraz skierowane jest do jakiejś grupy ludzi. Popularność jego tworzenia w ostatnich latach nabrała niebywałego tempa. Nie bez powodu stają się coraz bardziej lubiane, a na rynku pojawia się ich coraz więcej. Eventy są bez wątpienia narzędziem promocyjnym, które w istocie bardzo dobrze działa i osiąga zadowalające wyniki swoją pracą. Wydarzenia mogą być organizowane w niemalże każdej branży, zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne, czy działy. Jeśli jesteś osobą, która stoi przed takim wyzwaniem i nie do końca wiesz w jaki sposób się za to zabrać – poniżej przedstawiona zostanie lista czynności koniecznych do wykonania, dzięki którym event będzie zaliczony do udanych, a efekt sukcesu będzie bliższy niż dalszy:

  • Trzeba zacząć od stwierdzenia podstawowych faktów. Tworzenie eventów, np w http://alegloria.pl/pl/eventy wydaje się być czymś bardzo ciekawym, kreatywnym i niecodziennym. Jednak nad projektowaniem takich wydarzeń pracuje sztab specjalistów o zróżnicowanych umiejętnościach. Event, który zostanie zrobiony na ostatnią chwilę prawie nigdy się nie uda. Trzeba wiedzieć, że w zależności od jego wielkości i skomplikowania – wcześniejsza praca sięga od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy.

    Aby został on zaprojektowany w poprawny sposób, wymagane jest, by zespół realizujący założenia projektu składał się z osób o zróżnicowanych podejściach, doświadczeniach i spojrzeniach na problem;

  • W kolejnym etapie trzeba przejść do realnej pracy i określić sposób działania. Wszystko zależy od wcześniejszych typów pracy, jakie zostały realizowane. Każdy zespół kreatywny zazwyczaj ma wypracowane już swoje schematy. Skupmy się więc na tym kto jaką rolę w projekcie przyjmuje i jakim charakterem pracy się posługujemy. Czy działamy z komputerami, czy wszystko zapisujemy na żółtych karteczkach, ścianie, czy tablicy. Organizacja pracy jest bardzo ważna, ponieważ wyeliminuje ryzyko powstania sytuacji pełnej chaosu i nieporozumień;
  • Punkt trzeci to tworzenie scenariusza/programu eventu oraz dążenie do wytworzenia ewentualnych manuali kryzysowych. Trzeba przewidzieć na co jako organizatorzy musimy być gotowi i wyczuleni. Co może się wydarzyć, co nas spotkać. Robi się to po to, by odpowiednio wcześniej być przygotowanym na najgorsze ewentualności. Dobry event to taki w którym każdy z organizatorów wie czym ma się zająć i na jakie problemy odpowiadać.

.