7psk

-nowości z branży-

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

http://www.medestetycznabutowska.pl/kosmetologia-profesjonalna/epilacja-laserowa/

Mogłoby się wydawać, że decyzję o rozpoczęciu depilacji laserowej można rozpocząć całkowicie spontanicznie. Czy faktycznie można umówić się na wizytę u kosmetologa od razu, kiedy taki pomysł wpadnie nam do głowy? Okazuje się, że owszem – można umówić się na pierwszy zabieg depilacji, mając jednak na uwadze fakt, że przygotowania do pierwszego zabiegu będą trwały przynajmniej miesiąc.

Właśnie przez taki okres powinniśmy powstrzymać się od innych czynności, które mają na celu wyrywanie niechcianych włosów. Na miesiąc przed depilacją laserową należy więc zrezygnować z depilatora, pęsety czy stosowania wosku.

Zadaniem lasera jest niszczenie cebulek włosowych. Właśnie dlatego bardzo istotne jest, aby w momencie przeprowadzenia zabiegu wszystkie cebulki znajdowały się w skórze.

Co ważne, z wyrywania włosów należy zrezygnować także na czas całego cyklu, czyli pomiędzy kolejnymi zabiegami depilacji. Wbrew pozorom, wcale nie oznacza to, że włosy odpowiednie do zabiegu z laserem powinny być długie.

Na pierwszej depilacji dobrze pojawić się z gładką skórą lub bardzo krótkimi włoskami. Włosy przed depilacją laserową można bez przeszkód golić lub przycinać nożyczkami.