7psk

-nowości z branży-

Jak postępować po zabiegu depilacji laserowej?

Skóra po zabiegu depilacji laserowej wymaga szczególnej troski. Zwłaszcza pomiędzy seriami zabiegów oraz w pierwszych tygodniach po ich zakończeniu należy zwracać szczególną uwagę na kilka kwestii.

Przede wszystkim musisz całkowicie zrezygnować z opalania: nie tylko tego sztucznego, w solarium, ale także w słońcu. Jeżeli jednak chociaż na chwilę wystawiasz skórę na działanie promieni słonecznych pamiętaj o właściwej ochronie przy użyciu wysokich filtrów.

Zakaz bezwzględnego opalania obowiązuje minimum przez 2 tygodnie po zakończeniu serii zabiegów. Zrezygnuj też z mocno złuszczających kosmetyków – wszelkie chemiczne oraz mechaniczne peeling będą musiały poczekać kilka tygodni.

Ścieranie naskórka w krótkim okresie po depilacji laserowej jest bowiem bardzo niebezpieczne dla zdrowia i stanu skóry. Unikaj też jakiegokolwiek silniejszego podrażniania skóry, np.

poprzez mycie jej szorstką gąbką lub rękawicą. Przez pierwsze tygodnie po zabiegu unikaj też stosowania mydła, dezodorantów oraz toników i innych kosmetyków, które w swoim składzie mają alkohol.