7psk

-nowości z branży-

Jak często powtarzać depilację laserową?

www.medestetycznabutowska.pl lekarz rehabilitacji kalisz

Istnieje wiele sposobów na to, by pozbyć się niechcianego owłosienia. Niektóre z nich, jak tradycyjne golenie, są bardzo powszechne, ze względu na swój niski koszt oraz łatwą dostępność. Inne wymagają nieco większego zaangażowania. Jeśli jednak w swoich wyborach kierujesz się przede wszystkim skutecznością i trwałością zabiegu, z pewnością weźmiesz pod uwagę depilację laserową.

Bardzo często mówi się, że jest to trwała metoda walki z owłosieniem. Nie należy jednak spodziewać się spektakularnych efektów już po pierwszym zabiegu. Zwykle należy powtórzyć je kilkukrotnie na każdą partię ciała, aż owłosienie przestaje się pojawiać. Zaleca się powtarzanie kolejnych zabiegów depilacyjnych w odstępach od czterech do ośmiu tygodni.

Można uznać to za dość dużą rozbieżność, jednak częstotliwość depilacji uzależniona jest zarówno od wybranej części ciała, jak i indywidualnych cech danej osoby. Wielu osobom może wydawać się, że zabiegi wykonywane z taką częstotliwością to bardzo dużo zachodu. Należy jednak pamiętać, że po ich zakończeniu niechciane owłosienie zniknie na długie miesiące, a czasami nawet na lata. Wbrew pozorom, jeśli porównać poświęcony czas do tego, który spędzamy goląc się lub samodzielnie depilując przynajmniej raz w tygodniu, może okazać się, że depilacja laserowa to bardzo korzystna decyzja.