7psk

-nowości z branży-

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać, by pozbyć się owłosienia?

układ odpornościowy Zabieg kolagenowy Linerase w Gdańsku http://www.i-kar.pl/

Prawidłowo wykonana i dostosowana do pacjenta depilacja laserowa pozwala na usunięcie dziewięćdziesięciu procent owłosienia z całego ciała. Nie należy jednak spodziewać się takiej skuteczności już po pierwszej depilacji.

Wiele osób, które rozważają skorzystanie z tej możliwości nurtuje pytanie: ilu zabiegom trzeba się poddać, żeby móc trwale cieszyć się gładką skórą? Niestety, w przypadku depilacji laserowej trudno o uniwersalne, całkowicie jednoznaczne odpowiedzi. Zbyt wiele kwestii uzależnione jest tutaj od indywidualnych cech danej osoby.

Można jednak stwierdzić, że najczęściej dla trwałego usunięcia włosów wystarczy cykl 3-6 zabiegów, w odstępach co około 2-3 miesiące. W czasie jednego zabiegu można usunąć około 20-30% włosów.

Z każdą kolejną depilacją, możemy się spodziewać, że będzie odrastać coraz mniej włosów. Aby nie zrezygnować z następnych, niezbędnych zabiegów, należy zawczasu dowiedzieć się, jakie efekty może przynosić depilacja laserowa.

Początkowo, po wykonaniu zabiegu włosy zaczynają normalnie odrastać, co może wzbudzać nasze wątpliwości, ale następnie wszystkie lub prawie wypadają po okresie 2-3 tygodni. Po tym czasie możemy cieszyć się gładką skórą nawet do 3 miesięcy.

Dopiero wtedy zaczną pojawiać się nowe włosy, a gdy to nastąpi, to znak, że czas udać się na kolejny zabieg.