7psk

-nowości z branży-

Droższe kredyty hipoteczne w 2016 roku?

https://www.osiedleneopolis.pl/ www.usuwamyazbest.pl

Czy planowany podatek bankowy dotyczący aktywów, odbije się na portfelach starających się o kredyt hipoteczny? Okazuje się, że tak. Niektóre z banków już zdecydowało o podwyższeniu marży kredytów hipotecznych.

Taki krok ma na celu niejako przerzucenie nowego wydatku banków, na kieszenie kredytobiorców. Oznacza to, że klienci banków, którzy zechcą wziąć kredyt hipoteczny w 2016 roku, zapłacą za niego średnio dwadzieścia tysięcy więcej niż klienci, którzy już ten kredyt otrzymali.

Na podwyższenie marży kredytów hipotecznych zdecydowały się już banki: Raiffeisen, Alior Bank, mBank, Deutsche Bank oraz Getin Noble Bank. Bardzo możliwe, że w niedługim czasie dołączą do nich inne banki.

Czy to sprawi, że będzie mniej chętnych na własne mieszkania, przez co spadnie popyt i ceny mieszkań obniżą się? Niewykluczone, jednak jest to mało prawdopodobne. Znacznie bardziej prawdopodobną możliwością jest to, że osoby zainteresowane własnym mieszkaniem, będą starały się spełnić warunki, by uzyskać dopłatę do kredytu hipotecznego, w ramach programu Mieszkanie dla młodych.