7psk

-nowości z branży-

Dlaczego warto kupić działkę i wybudować dom?

www.baittech.pl sprawdzenie mieszkania przed kupnem

Nie mając wystarczającej gotówki na zakup wymarzonej nieruchomości, korzystamy z kredytów hipotecznych. Ta decyzja bardzo często wiąże się z zakupem mieszkania.

Rzadko kiedy bierzemy pod uwagę możliwość zakupu działki i budowy domu. Wydaje nam się to bardzo odległe, a wręcz nierealne.

Może jednak warto rozważyć taką możliwość? Bardzo często zdarza się tak, że zakup działki i budowa domu kosztuje praktycznie tyle samo, co dwupokojowe mieszkanie w centrum miasta. Jednak korzyści z posiadania własnego domu: kilku pokoi, osobnej jadalni, sypialni i garderoby, są znacznie większe niż by się mogło wydawać.

Własny dom może kosztować nas tyle samo co mieszkanie, jeśli odpowiednio do tego podejdziemy. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o zakupie działki.

Następnym krokiem jest wykonanie planu budowy i kosztorysu. Aby zaoszczędzić, nie zatrudniaj jednej firmy, która wykona dla Ciebie wszystkie usługi.

Zatrudnij kilka mniejszych, lokalnych firm i negocjuj z nimi cenę. Rozkładając w czasie stawianie fundamentów, ścian, podłączanie elektryczności, czy wody, z pewnością będziesz mieć możliwość finansowania poszczególnych prac z bieżących wypłat – a o to uchroni Cię przed wysokim kredytem i jego odsetkami.

Czasami warto stawiać na pozornie trudne wyzwania, które mogą okazać się prostsze niż myślisz.