7psk

-nowości z branży-

Dbaj o włosy także podczas snu

http://montibello.pl/skin-product/hydrolait/ Przewiewne suknie wieczorowe atłas pokrywa w całości

Pielęgnacja włosów nie kończy się na ich myciu i odżywianiu. Aby były piękne i zdrowe należy także właściwie o nie zadbać nocą, podczas snu.Pierwszym krokiem powinno być zmienienie przyzwyczajenia spania z rozpuszczonymi włosami.

Są one bowiem wtedy bardziej narażone na urazy mechaniczne, złamania i splątanie. Wystarczy zapleść je w luźny warkocz, by rano nie musieć ich mocno wyczesywać. Pomocna okaże się też zmiana poszewki poduszki, polecane są te jedwabne, które minimalizują otarcia.

Częstym błędem jest także spanie w mokrych włosach. Włos, który nasiąknął wodą jest bardziej kruchy, dużo łatwiej go uszkodzić. Dlatego należy pamiętać o tym, by myć włosy nie w ostatniej chwili przed snem, lub jeśli nie ma innej możliwości, wysuszyć włosy suszarką.

W takim przypadku nawet gorące powietrze suszarki jest dla nich mniej szkodliwe.Jeśli natomiast chcesz, by Twoje włosy razem z Tobą regenerowały się podczas snu możesz na noc nałożyć na nie olej. Zapleć je wtedy w warkocz, lub nałóż czepek, a rano obudzisz się z nawilżonymi i odżywionymi włosami.