7psk

-nowości z branży-

Czy nastolatka może skorzystać z depilacji laserowej?

w komornikach rehabilitacja komorniki gabinet rehabilitacyjny choroba okluzyjna bruksizm poznań zgrzytanie zębami

Osoby w wieku dojrzewania, szczególnie dziewczyny, stają się wyjątkowo drażliwe na punkcie swojego wyglądu. Są gotowe na wiele poświęceń, żeby tylko wyglądać pięknie, a jednocześnie wydaje im się, że nawet drobne niedociągnięcie może kompletnie zniweczyć zamierzony efekt końcowy.

W czasie, kiedy na ciele często pojawia się nowe, gęściejsze owłosienie, może ono okazać się przyczyną wielu problemów. Rodzice często starają się wspierać swoje dzieci w tym ciężkim czasie.

Nic więc dziwnego, że rodzice zdesperowanych nastolatek często gotowi są zafundować im zabieg depilacji laserowej. Zasadniczo, specjaliści uważają, że nie ma ku temu przeciwwskazań.

Nie istnieją precyzyjnie określone ograniczenia wiekowe, które miałyby decydować, czy w danym wieku można wykonać taką depilację, czy też nie. Jednocześnie jednak należy wiedzieć, że zabieg depilacji laserowej wykonywany u tak młodych osób najczęściej zwyczajnie nie ma sensu.

Na tym etapie owłosienie dopiero się kształtuje, więc z czasem może również przybywać włosów. Nie da się więc przewidzieć skuteczności depilacji laserowej u nastolatki, więc może okazać się, że jest to chybiona inwestycja.