7psk

-nowości z branży-

Ciekawostki dotyczące soczewek kontaktowych

choroby nerwu wzrokowego

Z soczewkami kontaktowymi wiąże się z kilka ciekawostek, które warto poznać. Badania psychologiczne potwierdzają, że osoby noszące soczewki czują się o wiele bardziej komfortowo i atrakcyjnie w stosunku do posiadaczy tradycyjnych okularów. Soczewki kontaktowe nie są tylko domeną ludzi. W Stanach Zjednoczonych wyprodukowano specjalne soczewki kontaktowe dla zwierząt.

Ich właścicielem jest słoń, który cierpi na nadwzroczność. Był to pionierski zabieg na skalę światową. Jak już jesteśmy przy zwierzętach to soczewki kontaktowe nie służą tylko do korygowania wad wzroku. Można za ich pomocą zmienić kolor swoich oczu, lub podkreślić ich barwę.

Produkowane są także specjalne soczewki, które zmieniają kształt źrenicy. Dzięki takim soczewkom możemy przeobrazić swoje oczy w oczy kota, albo węża. Istotną informacją jest także fakt, że soczewki kontaktowe można nosić bez względu na wiek. Można stosować je nawet u noworodka.

Najciekawszą informacją zdają się być badania amerykańskiej armii, która pracuje nad specjalnymi soczewkami zmieniającymi pole widzenia żołnierzy. Dzięki temu wynalazkowi, amerykańscy żołnierze będą widzieli w szerszym zakresie. Jakby tego było mało, soczewki mają być połączone z ekranami typu HUD, dzięki którym na powierzchni oka będzie możliwy do wyświetlania obraz. Tak wyposażony żołnierz będzie otrzymywał bieżące informacje o swojej misji prosto do oka i będzie widział o wiele szerzej niż przeciętny człowiek.